KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 10834633
nr 1083 4633
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Teckning, Einar Jolin (1890-1976), 'Ram Gopal', signerad, 1949, löst blad, bladets mått: 35x27. Proveniens Einar Jolin
Kondition: slitage, skador
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
400 kr
måndag 16 januari 2017
kl 20:41:04
350 kr